Home / Gratuluji Liverpoolu K Vítězství V Anglickém Ligovém Poháru

Gratuluji Liverpoolu K Vítězství V Anglickém Ligovém Poháru

Ve finále anglického ligového poháru zraněními prolezlý Liverpool tvrdě bojoval 120 minut a nakonec porazil Chelsea 1:0 vítězným gólem Van Dijka a získal 10. trofej Ligového poháru v týmové historii. Jen prosazení hry rozhodčím Chrisem Wagnerem opět vyvolalo kontroverzi. Oběťmi byli opět hráči v Dres Liverpool . Ve 28. minutě hry si Hladenberga došlápl Caicedo na kotník a nakonec nedokázal vydržet ve hře. Z příslušného videa je vidět, že šlo o faul, který stačil k udělení červené karty, ale Wagner neudělil ani žlutou kartu. V 60. minutě druhého poločasu dostal Liverpool přímý kop v přední části hřiště a hlavičkou skóroval Van Dijk. Wagner však po zhlédnutí záznamu VAR označil gól za neplatný, protože Endo byl v ofsajdu. I přes postupné nepříznivé penalty se Liverpool vedený Kloppem nikdy nevzdal. Ve 118. minutě prodloužení asistoval z rohového kopu Tsimikas a hlavičkou se opět trefil Van Dijk v Fotbalové Dresy č. 4. Liverpool nakonec porazil Chelsea 1:0 a vyhrál Ligový pohár. Věřím, že ti, kteří toto finále Ligového poháru sledovali, i když nejsou fanoušky Liverpoolu, budou tímto týmem dojati. Tváří v tvář různým obtížím, jako byl tábor plný zraněných vojáků a tresty, které se proti nim rozhodovaly, se nevzdali a zvítězili s nejhouževnatějším a nejneústupnějším duchem! Dále bude Liverpool pokračovat v bojích v FA Cupu, Evropské lize a Premier League, což bude velká výzva pro Liverpool, který sužuje vlna zranění. Lidé ale věří, že ligový pohár rozhodně nebude konečným cílem Liverpoolu v této sezóně. Věří se, že Klopp může mít perfektní konec ve své poslední sezóně, kdy trénoval Liverpool.