Home / Červeno-modrá Bitva, Liverpool Porazil Chelsea 4:1

Červeno-modrá Bitva, Liverpool Porazil Chelsea 4:1

22. kolo Premier League zahájilo soustředěnou bitvu, kdy Liverpool čelil Chelsea na Anfieldu. Jota otevřel skóre Liverpoolu v prvním poločase a dvacetiletý obránce Bradley se stal největším překvapením zápasu. Nejen, že vstřelil první gól své kariéry v Liverpoolu, ale také poskytl 2 asistence svým spoluhráčům. Ve druhém poločase skórovali postupně Szoboszlai a Dias. Nkunku v Fotbalové Dresy Chelsea vstřelil gól, aby zachránil Blues tvář. Liverpool nakonec porazil Chelsea 4:1. V průběžném pořadí je Liverpool na prvním místě s 51 body, pět bodů před Manchesterem City, zatímco Chelsea je s 31 body na 10. místě. Dlouho očekávaná červeno-modrá válka skončila bez jakéhokoli napětí. Trenér Klopp předznamenal 200. vítězství v Premier League v trenérské kariéře Liverpoolu. Jak Klopp očekával, doufá, že toto období trenérské kariéry Liverpoolu zakončí tím nejlepším způsobem, tedy že dovede Liverpool k opětovnému vítězství v Premier League. Po vítězství v tomto zápase Liverpool také úspěšně vyhrál vlnu čtyř po sobě jdoucích vítězství a důvěra lidí v cestu týmu k šampionátu posílila. Ale tváří v tvář Manchesteru City a Arsenalu, které těsně následují za nimi, může Liverpool v šampionátu stále čelit značným výzvám. Nejpozoruhodnější na této hře je samozřejmě to, že Nunez v Liverpool Dresy Komplet č. 9 v této hře 4x udeřil do rámu dveří, ale míč se nedostal do sítě. Pokud bude mít Nunez větší štěstí, Liverpool velmi pravděpodobně vstřelí 7+ gólů v jediném zápase. Některá média dokonce dělala statistiky pro Nunez. Ve všech soutěžích této sezóny Nunez dokončil neobvyklý triple-double: 11 gólů, 11 asistencí a 13 zásahů do rámu dveří.