Home / Manchester City Podepíše Joska Gvardiola V Převodní Smlouvě Za 90 Milionů Eur

Manchester City Podepíše Joska Gvardiola V Převodní Smlouvě Za 90 Milionů Eur

Manchester City se dohodl s RB Lipsko na podpisu 21letého obránce Joska Gvardiola za 90 milionů eur (77,6 milionu liber, 98,6 milionu dolarů). Talentovaný hráč by měl absolvovat lékařskou prohlídku koncem tohoto týdne, aby se dokončil jeho přesun do klubu Premier League. V minulé sezóně odehrál Gvardiol 41 zápasů ve všech soutěžích a sehrál klíčovou roli v umístění Lipska na třetím místě, které si zajistilo kvalifikaci do Ligy mistrů. Zapůsobil také během DFB-Pokal, když skóroval proti City v zápase poslední 16. ligy Ligy mistrů.

Gvardiol předvedl své dovednosti i na mezinárodní scéně a vysloužil si pochvalu za vynikající výkony na mistrovství světa 2022 v Kataru. Chorvatsko vybojovalo bronzovou medaili, když Gvardiol skóroval v play-off o třetí místo proti Maroku. Vzhledem k probíhajícímu lékařskému procesu se očekává, že mladý obránce brzy odcestuje do Anglie. Fanoušci spěchali, aby si koupili nový Manchester City Dresy , jakmile byl propuštěn, což z něj udělalo jedno z nejoblíbenějších fotbalových dresů sezóny.

I když se Gvardiol nemusí objevit v nadcházejícím zápase Community Shield proti Arsenalu ve Wembley, klub se snaží dokončit jeho podpis včas před zahájením ligy proti Burnley na Turf Moor 11. srpna. Zpočátku Lipsko ocenilo Gvardiola na 100 milionů eur, což dočasně znemožnila jednání. Přesto se Manchesteru City podařilo zajistit hráče za poplatek nižší než 80 milionů liber, které Manchester United zaplatil za Harryho Maguirea v roce 2019, čímž se stal cenným přírůstkem do kádru.

To, co odlišuje Gvardiola, je jeho vzácnost jako levonohého středního obránce, který má jak defenzivní sílu, tak vynikající schopnosti ve hře s míčem, spolu s cennými zkušenostmi v Lize mistrů a na mezinárodní úrovni. Manažer Manchesteru City, Pep Guardiola, je známý tím, že nasazuje střední obránce jako krajní obránce, díky čemuž je Gvardiol ideální pro taktický přístup týmu.

Celkově vzato dává City akvizice Gvardiola strategický smysl vzhledem k jeho jedinečné sadě dovedností a potenciálu růstu. Úspěšná jednání klubu svědčí o odhodlání zajistit si nadějné talenty do budoucna. Jak se blíží sezóna, příznivci netrpělivě očekávají vydání svých oblíbených Fotbalové Dresy . S příchodem Gvardiola chce Manchester City dále posílit svůj tým, protože bude v nadcházející sezóně bojovat o domácí i mezinárodní ocenění.